Isı Pay Ölçer

Isı Pay Ölçer
Pay ölçer Merkezi ısıtma sistemlerinde, her bir radyatör tarafından tüketilen ısı enerjisini kayıt altına alan ölçüm cihazıdır. Çok kolonlu merkezi ısıtma sistemine sahip konutlarda, her bir radyatöre monte edilerek, radyatör başına tüketim değerini kaydeder. Daire başı toplam ısı enerjisi tüketimi, dairede bulunan her bir radyatörden alınan tüketim verilerinin toplanmasıyla hesaplanır.

Böylece ısınma gider paylaşımı ‘Tükettiğin Kadar Öde’ prensibine göre adaletli bir şekilde yapılabilir.Isı pay ölçerlerde Radyatör ve Oda sıcaklığını algılayan iki adet sıcaklık sensörü bulunur. Isı pay ölçer, üzerine takılı olduğu radyatörün sıcaklığı ile oda sıcaklığı arasındaki sıcaklık farkı değerini ölçer.

Ölçülen bu sıcakllık farkı değeri, radyatörün anma ısıl güç kat sayısı ve ısıl temas katsayısı’nı kullanarak gerçek tüketim değerini hesaplar.
Isı pay ölçerler montaj sonrasında, üzerine takılı olduğu radyatörün ısıl gücüne göre programlanırlar. Isı pay ölçerler, radyatörün harcadığı ısı enerjisini hesaplar ve cihaz içine entegre edilmiş radyo modülü sayesinde tüketim bilgilerini okuyucuya iletir. Isı pay ölçerler harici güç beslemesine ihtiyaç duymaksızın, içindeki uzun ömürlü lityum pil ile çalışırlar.

Isı Gider Paylaşımı Nedir?
Pay ölçer
2007 yılı’nda yürürlüğe giren ‘Enerji Verimliliği Kanunu’ ve 2008 yılı’ nda yayınlanan ‘Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’ çerçevesinde, merkezi sistem ile ısınan yapılarda, ısınma giderlerinin, her bir kullanıcının ısı tüketimi oranında paylaştırılabilmesi için, ‘Isı Kontrol’ ve ‘Isı Pay Ölçüm’ sistemlerinin kullanılması zorunlu hale gelmiştir.Isı Gider Paylaşımı sisteminde kullanılan ‘Isı Kontrol’ cihazları Termostatik Radyatör Vanalar ve ‘Isı Pay Ölçüm’ cihazları ise bina tesisat sistemine göre ‘Isı Sayaçları’ ya da ‘Isı Pay Ölçerler’dir.


Gold Therm Isı Kontrol ve Enerji Ölçüm/Paylaşımı konularında, Avrupa’nın önde gelen üreticileri ile güçlerini birleştirerek, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, tüm dünyada yıllardır güvenle kullanılan üstün ürün teknolojisini ülkemizdeki kullanıcıların hizmetine sunmuştur.


Kullanım Avantajları
Daire sakini her odanın sıcaklığını ayrı ayrı ayarlayabilir.
Daire sakini kendi istediği konfor düzeyinde sıcaklık ayarı yapabilir.
Fazla ısınan dairelerde, daire sakini camları açıp ısıyı boşa harcamaz.
Isı gider paylaşımı her bir dairenin gerçek tüketim değerine göre yapılır.
Isınma maliyetlerinde %30’ a varan tasarrufu sağlar.
Enerjisinin %70’ini ithal eden Ülkemiz bütçesine katkı sağlar.

Pay ölçerUzaktan Okuma Sistemi
Uzaktan okuma sistemi okuyucunun pay ölçerin yanına yaklaşmasına ya da pay ölçerin dijital ekranını görmesine gerek kalmadan, tüketim verilerini bilgisayar ortamında kayıt altına almasına olanak verir.Gold Therm Isı pay ölçer cihazı içine entegre edilmiş Radyo modülü (radio vericisi), kayıt altına alınan tüketim değerlerini okuyucuya yollar. Okuyucu RF sistemine entegre edilmiş, kablosuz MBUS alıcısı ve okuma-paylaşım yazılımını kullanarak, 868 Mhz frekansında yollanan sinyalleri kapalı alanda 40m., açık alanda ise 400m. uzaklıktan olacak şekilde okuyabilir.İLETİŞİM BİLGİLERİ

AKINCILAR MAHALLESİ 554 SOKAK NO : 6/A BUCA/İZMİR

Tel: 0232 472 1923
GSM : 0536 260 3940

E-posta: fahrettin.efor@hotmail.com
Web: www.eforgaz.com

SOSYAL MEDYA

Sosyal Medya Adreslerimizden Bizi Takip Edebilirsiniz

YENİLİKLERDEN
HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Tüm yeniliklerimizden, gelişmelerimizden, yeni ürünlerimizden, e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.

DÖVİZ KURLARI

Efor GazDOLAR : 8.10 8.07
Efor GazEURO : 9.69 9.65
Efor GazSTERLİN : 11.18 11.10

Döviz Kurlarımız Anlık Olarak TCMB İstatistiklerinden Gelmektedir